Who’s Coming?

Reunions 2019

Once Registration for 2019 opens, check this page to see who’s coming to Reunions in June.

Grand Classes | 1969 | 1974 | 1979 | 1984 | 1989 | 1994 | 1999 | 2004 | 2009 | 2014Current and Past Faculty |

Updated as of March 22, 2019

Grand Classes

John Davis ’49 and Audrey Davis
Bob Dewey ’49 P’77 G’11,’12,’14,’17,’20 and Harriet Dewey
Don Dwight ’49 P’79, ’03, ’04 and Nancy Dwight
Doug Martin ’49 P’71
Tom Young ’49
Ed Parker  ’50
Sam Chase ’54 P’78,’81
Bob Cushman ’54 and Wendy Cushman
Lanny Dennison ’54 and Alison Dennison
Hoyt Goodrich ’54 and Sally Goodrich
Guy Kaldis ’54
Zeke Knight ’54 G’03 and Ellen Knight
Joe Lawrence ’54
Ed Metcalf ’54 and Nancy Metcalf
Bob Pringle ’54 and Barbara Pringle
Fred Sillman ’54 and Jane Sillman
Linus Travers ’54
John Kikoski ’59 P’83
Phil Stevens ’59
Rick Timms ’59
Peter Atkinson ’62 Former Faculty

1969

Doug Arnstein ’69 and Catherine Arnstein
Christopher Beach ’69 and Wesley Fata
Barry Berg ’69, P’02, ’06
Peter Bernstein ’69 and Amy Bernstein
Michael Buerger ’69 and Belinda Renny
David Chittim ’69 and Penny Jessop
Robert Clough ’69 and Jo Ann Clough
Andy Cohn ’69 and Virginia Cohn
David Colker ’69
Herschel Collins ’69
Will Colwell ’69 P’97 and Debbie Colwell
Brian Connery ’69
Steve Dewey ’69 P’97 and Susan Dewey
Steve Esthimer ’69 and Nora Esthimer
Mark Ewing ’69, P’99, ’07 and Becca Ewing
Drew Gibson ’69
Eric Gutterson ’69 and Elizabeth Gutterson
Jay Hand ’69
Ken Huber ’69
Lare Huber ’69
Neil Jacobs ’69 Former Faculty
John Lacey ’69
Julien LeBourgeois ’69
Chris Liipfert ’69 and Pam Liipfert
Tom Merrigan ’69 P’98,’05 and Margaret Merrigan
John Mills ’69
Steve Morley ’69 and Melissa Maier
Pat Murphy ’69
John Musacchio ’69 P’90,’00 and Wanda Musacchio
Jamie Rawles ’69 and Robin Rawles
Casey Reed ’69 and Debra Reed
John Shanholt ’69 P’05 and Gail Kern
Doug Squires ’69 P’09 and Maggie Squires
Jere Sullivan ’69 and Connie Jacobson
A.C. Starkey ’69 and Ann Starkey
Dave Suitor ’69 and Linda Suitor
Brogan Thomsen ’69
Tim Truby ’69
Jere Urban ’69 and Robin Shalline
Ben Walbridge ’69 and Kathleen Walbridge
Hank Wetzel ’69, P’97 ’99 ’02 and Linda Wetzel
Rusty Young ’69 and Stacey Kasselman
Tom Zgrodnik ’69 and Susan Zgrodnik

1974

Doug Bargar ’74 and Karen Bargar
David DeNunzio ’74 P’12
Marc Johnson ’74 P’08,’11,’14,’17
John Lowe ’74, P’21 and Natasha Lowe
Ward Rafferty ’74
Dave Rosenfield ’74 and Lori Peter
Joe Savage ’74
Jim Scranton ’74 and Ceil Scranton

1979

Chris Abbruzzese ’79 and Kate Abbruzzese
Pete Albertsson ’79 and Marlene De Abreu
Stacy Aliapoulios ’79
Don Allard ’79 and Margaret Allard
Mark Anderson ’79 and Julie Anderson and Victoria Anderson
Allen Appen ’79
Douglas Baily ’79
Jamie Barry ’79 and Martha Barry
Ted Beit ’79 P’13,’15
Jim Bloomer ’79 and Melinda Bloomer
Toby Brewster ’79 Former Faculty
Doug Brown ’79
Brad Bush ’79 and Donna Bush
Brad Butz ’79
Bob Callahan ’79
Toby Calvert ’79
Greg Carboy ’79 and Colleen Carboy
Bill Chiarchiaro ’79
Paul Chow ’79
John Christel ’79
Tuck Collins ’79
Colin Cooper ’79 P’14 and Jeanmarie Cooper
Chris Craig ’79
Jay Cuellar ’79
Marc Dancer ’79 P’11 ’16 Faculty and Mary Dancer
Michael Davey ’79 P’07
Jon Davis ’79 P’08
Steve DeMaranville ’79
Dave Dewey ’79
John Dinneen ’79
Rich Diver ’79
Marc Dowd ’79 and Elin Dowd
Chris Duncan ’79 and Reece Joyner
Paris DuRante ’79
Art Dwight ’79 and Raquel Bono
Scott Fauver ’79 P’17 ’22
Bill Florence ’79
Jim Frederick ’79
Jerry Freeman ’79
Bob Friedman ’79
Ralph Gaines ’79 and Colby Gaines and Madison Gaines
Pete Glynn ’79
Parry Gosling ’79
Dan Goss ’79
Jeff Grant ’79
Kip Haggett ’79
Dam Hamer ’79
Jim Hardy ’79
Bob Hein ’79 P’07
Brock Hines ’79
Chris Howard ’79
Chris Hunt ’79 P’14 ’15
Steve Hurley ’79
Junior Jackson ’79 and Linda Jackson
Mac Jackson ’79 P’11 ’14 and Lynn Jackson
Tim Jenkins ’79
Lou Jurcik ’79 and Steve Eisenhaur
Tom Karb ’79
Tom Kellogg ’79
Thom Kendall ’79
Jeff Knisley ’79 and Robin Knisley
Paul Kruk ’79
Paul Kunkel ’79 and Rosemary Kunkel
Stew Ledbettter ’79
Lou Lehrman ’79
John Lewis ’79
Chip Lewis ’79
Kirk Lilley ’79
Dave Lucas ’79 and Katherine Lucas
Geordie Lunt ’79 and Wendalyn Lunt
Ray Martin ’79
Dan Maynard ’79
Rick McKelvey ’79 P’10 ’13
Jamie McWhorter ’79 and Delaine McWhorter
Chip Merriam ’79
Terry Mitchell ’79
Andy Murphy ’79 and Wendy Murphy
Peter Nash ’79 and Sandy Nash
Dan Newton ’79
Brad Palmer ’79 P’16 ’19
G.B. Payne ’79
Rich Pierce ’79
George Pincus ’79
Pete Poli ’79 and Dorothy Poli
Dan Pryor ’79 P’16
Adam Reeves ’79 and Peter Reeves
Scott Rippey ’79 and Michelle Francis
Neil Roberts ’79
Sam Robinson ’79
Tee Rowe ’79 and Laurie Rowe
Eric Sachsse ’79
Steve Schmidt ’79
Bob Simms ’79
Mitch Skroski ’79
Hank Smith ’79 and June Smith
Bill Stamats ’79
John Steelman ’79 and Jenna Brandt
Jim Stiles ’79
Chris Sullivan ’79
Dent Teevens ’79
Pete Todd ’79
Jon Wakely ’79
John Warner ’79
Reed Webster ’79 P’19
John Welsh ’79
Jack Westerhoff ’79
Steve Wyman ’79 and Christine Wyman

1984

Adam Brauer ’84
Suketu Desai ’84 and Purvi Desai
Steve Wayne ’84
Victor Wright ’84 P’20

1989

Eric Brinkley ’89
Jacques Cattier ’89
John Griffin ’89 and Susan Griffin and Samuel Griffin
Brian Higgins ’89 and Rebekka Higgins
Scott Kurdziolek ’89
Gus Lipman ’89 and Karen Lipman and Adam Lipman
Bill Morrison ’89
James Williams-Ness ’89 and Shane Williams-Ness

1994

Billy Benedict ’94 and Shandon Benedict
Cynthia Brown ’94
Kenton Brown ’94
Preston Brown ’94
Perry Cohen ’94
Betsey Dickson ’94
Dan Garrison ’94
Mikey Glazer ’94
Peter Gonzalez ’94 and Scrip Gonzalez
Sherlock Grigsby ’94 and Stacey Grigsby
Chris Halpin ’94
Kacy Hintze ’94
Peter Landreth ’94
Cy Martin ’94 and Heyley Martin
Shane Miller ’94
Adam Sichol ’94
Graham Wilson ’94 and Jennifer Wilson

1999

Kwaku Abrokwah ’99
Amory Barnes ’99
Eli Barnes ’99
Abby Cutler ’99 and Alex Chiu
Diana Hawkin ’99
Kate Kellogg ’99
Reed Minor ’99 and Stephen Minor
Brian Schmid ’99 and Kate Schmid

2004

Sarah Alvarez ’04
Anna Dechert ’04 and Josh Harwood
David Dunning ’04 and Tiffany Dunning
Helen Dwight ’04
Lucie Harte ’04
Greg Klochkoff ’04
Mary Adair McGrath ’04 and Jake Finney
Thad Olchowski ’04 and Marisa Olchowski
Carolyn Romney ’04
Jess Tang ’04 and Marc Geddes
Margaux Turchiano ’04 and Michael Turchiano

2009

Alec Bewkes ’09
Zach Binswanger ’09
Franz Burda ’09
Wiggs Civitillo ’09
Grant Dennis ’09
Dorsey Dobias ’09
Milorad Dragicevic ’09
Jim Forrey ’09
Jason Jung ’09 and John Millett
Alex Nicholson ’09
Christina Proctor ’09
Teddy Reed ’09
Elizabeth Schieffelin ’09
Robbie Scott ’09
Izzy Smith ’09 and Trace Smith
Nick Squires ’09
Cambrian Thomas-Adams ’09
Cece Tomi ’09
Bea Tufo ’09 and Peter Tufo
Sterling Wardwell ’09
Sam Weinstein ’09 and Zach Weiss
Niki Wellner ’09
Andrew Wood ’09

2014

Charlotte Allen ’14
Cody Anderson-Salo ’14
Caroline Ashford ’14
Anna Auersperg ’14
Caroline Baldwin ’14
Andrew Bishop ’14
Cameron Carpenter ’14
Carey Danforth ’14
Allison Dewey ’14
Cameron Dewey ’14
Addie Fulton ’14
Woody Hamilton ’14
Becca Harrington ’14
Sidney Hulburd ’14
Blair Johnson ’14
Noah Koeppel ’14
Elizabeth Koris ’14
Juliette Lee ’14
Oli Merison ’14
Alessia Moison ’14
Hailey Nuthals ’14
Billy O’Neil ’14
Jack Paul ’14
Luka Petkovic ’14
Danielle Rutigliano ’14
Maggie Shilling ’14
Annie Skoczylas ’14
Isabella Tang ’14
John Wagner ’14
Place Wilson ’14
Ashley Yiu ’14

Current and Past Faculty
Peter Atkinson ’62 Former Faculty
Toby Brewster ’79 Former Faculty
Marc Dancer ’79 P’11 ’16 Current Faculty
Neil Jacobs ’69, Former Faculty